CZSK WRESTLING
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Steve Anderson o těchto třech historických písmenech - NWA

Goto down

Steve Anderson o těchto třech historických písmenech - NWA Empty Steve Anderson o těchto třech historických písmenech - NWA

Příspěvek  Mattitude Sun Nov 16, 2008 7:36 am

Pro wrestlingového fanouška, co se rád otáčí dozadu, je tu něco o těchto třech historických písmenech.

NWA.

The National Wrestling Alliance. Stále slyším Rica Flaira vyslovovat každou slabiku.

Když byla "Velkou Trojkou" NWA, AWA a WWWF/WWF, NWA se vždy zdála být za horami. Konkurence se od nich roztočila především kvůli jejich sporům. Oni byli (a stále jsou) základem wrestlingového bysnysu.

Žádná federace nemá takovou stopu v historii. Zábavné je, že když jsem byl dítě, NWA pro mě znamenala víc dokonce po shlédnutí jednoho zápasu nebo minuty jejich programu. Následoval jsem NWA "old school" cestou čtením magazínů v sedmdesátých a osmdesátých letech.


Dory Funk, Jr., Terry Funk, Dusty Rhodes, Harley Race, Jack and Jerry Brisco, Tommy Rich, a samozřejmě, “Nature Boy” Ric Flair.

WWF byla poměrně nápaditá, když měla NWA nějakou substanci zpátky v letech. Nějaké to maso na kostech. AWA byla někde mezi. Federace přicházejí a také odcházejí. Mění vlastnictví, vzhled a také jména. Jen jedno je stále stejné.

NWA.

Ano, jsou stále tady. Pravdou je, že se blíží televizní vysílání ve studiu. STUDIO! Už jsem psal o mé lásce k wrestlingovým shows ve studiu. Dnes se zde nesou jiné hvězdy. Adam Pearce, Blue Demon, Lance Cade a Trevor Murdoch. Wrestleři, žádné Superstars. Wrestleři s chvaty, žádní Entertaineři.

Abych se přiznal, byl jsem poměrně sklamaný, když se TNA zbavila předložky NWA. Rozumněl jsem proč. Dnešní fanoušek nemá ten správný přístup k NWA. Chtějí si založit vlastní identitu. Chápu to. Ale stále to bylo skvělé vidět to jméno (a titul) tak význačně.

A co chce NWA být bez toho titulu. Je zde něco o tom klasickém před "Big Gold" titulu. Není největší, není nejhezčí. Moje první reakce byla taková, že vypadá jak plechovka od piva. Opravdu jsem to nemohl ocenit do doby, kdy to bylo nahrazeno tím, co vidíme dnes.

Když jsem dělal pro WOW magazín, napsal jsem něco o titulech. Muj oblíbený? Samozřejmě NWA titul. Muj syn preferoval ECW titul a moje dcera byla zamilována do barevného WWF European titulu. Já ne.

Nosím jej při soukromých momentech? To se neříká. Bohužel, musel jít přes eBay, když géniové, co vedli WOW magazín zkrachovali.

Ach...jestli vubec někdo jeden má.

Neviděl jsem ten titul v TV dokud Shane Douglas, pod příkazem Paula Heymana, hodil ten titul na zem a odmítl jeho přijetí po výhrě šampionátu o nového NWA šampiona. Vím, není to zrovna populární stanovisko, ale považuji za krok za jeden z nejblbějších v historii, bez ohledu na to, jaký dopad to v tu dobu mělo. Opravdu to pomohlo? Stala se ECW skutečně odpadlíkem, vážně "extreme" na celé té dlouhé cestě?

Podívejte se na úterní ECW on Sci-Fi a povězte mi zpětně, jaký efekt ten "bláznivý" krok měl, dobře?

Mattitude
CZSK God
CZSK God

Poeet p?íspivku : 5143
Age : 32
Localisation : Place, where wrestling is dead
Registration date : 08. 05. 07

http://www.myspace.com/mattitude333

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru